Sposób na satanizm

satanizmGdy twoje dziecko zaczyna interesować się czarami, okultyzmem, pociąga je filozofia kultu szatana, nie powinno się tego lekceważyć. Nie jest to zwykła moda.

Nastolatek, który miewa wiele konfliktów w szkole lub rodzinie, buntuje się przeciw istniejącym normom społecznym, ma poczucie niskiej wartości, czuje się niezrozumiany i niepotrzebny jest w rzeczywistości bardzo zagubionym człowiekiem. Łatwo wówczas zafascynuje się każdą grupą, która daje mu poczucie, że ma grono przyjaciół, prestiż, władzę i możliwość decydowania o sobie. Może być to grupa satanistyczna.

Filozofia satanistów związana jest z niszczeniem i czynieniem zła. Hasła satanistyczne przekazywane są nieraz w tekstach niektórych uworów heavy metal, w filmach-horrorach. Satanizm neguje tradycyjne wartości etyczne i religijne. Proponuje życie dla własnej przyjemności, pobudza żądzę władzy i zemsty. Rytuał oddawania czci szatanowi połączony jest z używaniem alkoholu, narkotyków, z seksem, przemocą, a nawet dręczeniem zwierząt i przestępstwami.
Nie czekaj, aż z tego wyrośnie!
Gdy w pokoju dziecka pojawią się przedmioty kultu, zmieni się jego sposób ubierania i zachowania, odsuwa się od rodziny, ma gorsze stopnie, to sygnał, że trzeba działać. Dziecięca ciekawość lub chwilowa fascynacja może łatwo przerodzić się w niszczącą obsesję. Jak mądrze działać?

♦ Niczego nie nakazuj i nie zakazuj dziecku! Potrzeba tu wiele cierpliwości. Rozmawiaj z nim. Poznaj jakie są źródła fascynacji i stopień zaangażowania.

♦    Dyskutuj o tym, co powoduje, że kult jest dla niego atrakcyjny. Wyraźnie określ co jest dobrem, a co w życiu jest złem, w ten sposób skłonisz go do obiektywnej oceny satanizmu.

♦    Przeciwdziałaj izolacji dziecka! Rówieśnicy z innego środowiska (sport, kursy, obóz, wakacje) mogą skutecznie zgasić rozbudzone zainteresowania.

♦    Nawiąż głębszy kontakt z dzieckiem. Okazuj mu więcej zainteresowania, serdeczności, dostrzegaj jego sukcesy i częściej chwal je.

♦    Odłóż inne zajęcia i znajdź więcej czasu na codzienną rozmowę z nim. Właśnie teraz potrzebuje pomocy i mądrej miłości.

♦    Jeżeli brakuje ci argumentów w rozmowie z dzieckiem, idź do najbliższej poradni rodzinnej i poświęć pół godziny, by porozmawiać z psychologiem.

Niektóre elementy kultu satanistycznego:

•    Pentagram, odwrócony krzyż, rysunek swastyki, np. na torbach, ubraniach lub tego typu tatuaż czy noszona biżuteria.

•    Zeszyty i notatniki z opisem rytuałów, zaklęć i teksty przysięgi, książki z dziedziny „czarnej magii”.

•    Dekorowanie pokoju (lub piwnicy czy garażu) czarnymi tkaninami i symbolami okultystycznymi.