Czy dzisiaj warto być dziewicą?

piersiRady matek, aby to coś najcenniejszego zachować dla męża, wydawały im się nienowoczesne i śmieszne. Presja kolegów, koleżanek, moda na lekkość obyczajów i niefrasobliwość – to wszystko sprawiało, że dziewczyny starały się pozbyć tego „waloru” możliwie jak najszybciej. Znany jest nawet przypadek, że pewna studentka szukała pomocy u ginekologa, ponieważ nie chciała być wyśmiana przez swego nowo poznanego chłopca…

Coś się zmienia
Coraz częściej zdarza się jednak, że dziewczyny unikają przypadkowych zbliżeń. Seks łączą z uczuciem, a nie jedynie z fizyczną przyjemnością. Czy to wynik obawy przed zagrożeniem AIDS? A może tylko moda?

Z przeprowadzonej w Stanach Zjednoczonych ankiety pt. „Prawdziwa miłość poczeka” wynika, że pół miliona młodych Amerykanów zadeklarowało chęć wstrzymania się z inicjacją do dnia ślubu. Tak więc dziewictwo urasta do rangi innego stylu życia – zdrowego i rozsądnego. To nowe zjawisko objęło już nie tylko Amerykę, ale powoli zaczyna wkraczać do Europy.

Czy odmówić? Na to pytanie odpowiedzi każda z nas musi udzielić sobie sama. Na pewno warto połączyć seks z uczuciem, bo to znakomicie wzbogaca doznania. Ale kiedy zdecydować się na pierwszy raz? Zdania na ten temat są, oczywiście, podzielone… Wybór należy więc do nas. Inna sprawa to nasuwające się pytanie: jak odmówić, żeby nie urazić, nie ośmieszyć? Jego i siebie. Do tego potrzebna jest dojrzałość obojga partnerów, kultura osobista i wyczucie. W końcu wiele zależy też od nastroju chwili.