Domowa farma piękności

kobieta-makijazSzyja i dekolt przed wyjściem na słońce potrzebują dodatkowej pielęgnacji. Znakomicie do tego nadają się okłady z kremu (np. Nivea), maseczki w kremie (np. L’Oreal) lub specjalne kremy (np. Clarins). Grubą warstwę tremu nakładamy na szyję oraz dekolt zostawiamy na 15 minut.

Usuwanie włosów pod pachami za pomocą jednorazowej maszynki do golenia jest prostym zabiegiem. Przed goleniem wcieramy w skórę szampon lub lotion do ciała. Jednorazowe maszynki specjalnie dla kobiet proponuje np, firma BIC.

Kruche paznokcie i popękane skórki staną się znowu gładkie i elastyczne, gdy zrobimy im dziesięciominutową kąpiel w ciepłej oliwie. Należy pamiętać, że nie wolno przez trzy godziny po kąpieli malować paznokci, ponieważ lakier nie będzie się trzymał.

Dobry pedikiur rozpoczyna się ciepłą kąpielą stóp, która zmiękcza zrogowaciały naskórek. Następnie łatwo go zetrzeć pumeksem. Zrogowaciałe skórki przy paznokciach można łagodnie odsunąć ręcznikiem lub drewnianym patyczkiem.
Kiedy na włosy nałożymy odżywkę, a następnie owiniemy 0owę folią aluminiową i ręcznikiem, możemy pomyśleć 0  pomalowaniu paznokci Nowoczesne i praktyczne lakiery (np. Guerlain) sprzedawane są w wygodnym opakowaniu przypominającym pisak z dozownikiem dającym odpowiednią ilość lakieru.

KRolki do twarzy (Piaubert) poprawiają ukrwienie. Zapobiegają podwójnemu podbródkowi.

Nie możemy zapomnieć o pilingu twarzy. Łagodny piling z drobno zmielonymi ziarenkami lub pestkami moreli (np. Pollena Uroda) usunie blady, poszarzały naskórek. Odsłonięta skóra będzie świeża i różowa. Wszystkie kosmetyki pielęgnacyjne, których będziemy potem używać, będą lepiej się wchłaniać i oczywiście także lepiej działać.

]Woda oczyszcza organizm, wzmaga przemianę materii, nadaje piękno i elastyczność skórze całego ciała. Każdego ranka wypijamy na czczo szklankę letniej wody, a później, w ciągu dnia, do trzech litrów wody mineralnej z niską zawartością sodu.

Rozpieszczając siebie, nie możemy zapomnieć w ciągu dnia piękności o cudownie relaksującej, pachnącej, pielęgnującej kąpieli w luksusowej pianie. Powinna ona trwać piętnaście minut Na włosy kładziemy odżywkę regenerującą (np, Bilba) i owijamy głowę podgrzanym ręcznikiem.

Znowu możemy pokazywać nogi, Powinny być idealnie gładkie, nawet jeśli zakładamy rajstopy. Bezboleśnie i szybko usuniemy zbędne owłosienie damską maszynką do golenia,

Olejki do ciała z ekstraktami roślinnymi (np. Clarins) sprawią, że nasza skóra będzie miękka jak jedwab, Teraz będziemy mogły z dumą nosić wydekoltowane, wiosenne sukienki. Olejek wmasowujemy po kąpieli, w jeszcze wilgotną skórę. W ten sposób niejako zamykamy wilgoć w skórze.

Nie żałujcie czasu dla swoich rąk. Warto przynajmniej raz w tygodniu nałożyć piling do ciała (np, firmy Soraya). Po użyciu pilingu smarujemy dłonie grubą warstwą kremu i zostawiamy na dziesięć minut Nasze babcie zakładały na noc flanelowe rękawiczki na posmarowane kremem ręce – warto powrócić do tej metody.