Mężczyzna przed lustrem

facet-kapielowkiCoraz więcej panów wydaje pieniądze na eleganckie zapachy, odpowiednio dobrane szampony i kremy. Panie wreszcie wyglądają na usatysfakcjonowane.

Paznokcie: mocne i krótkie.
Męskie paznokcie są znacznie twardsze. Znacznie trudniej je obcinać. Dlatego do ich pielęgnacji najlepiej używać cążków.

Do utrzymania paznokci w czystości polecamy stosowanie małej szczoteczki. Pomoże ona również uporać się z narastającymi na paznokcie skórkami. Zadbane ręce to nie tylko domena kobiet. Mężczyzna także może mieć przyjemne i gładkie dłonie. Wystarczy pamiętać o    stosowaniu kremu do rąk raz lub dwa razy w tygodniu. Kremy te nawilżają skórę i wygładzają ją.

Golenie: no mokro czy sucho?

Mężczyzna spędza w swoim życiu około 5 tys. godzin przed lustrem. Tyle czasu zabiera mu niekończąca się walka z zarostem. Golenie na mokro czy maszynką – to już kwestia gustu. Jednak coraz więcej młodych mężczyzn w wieku 20-30 lat wybiera tradycyjny sposób golenia: pędzel, krem i brzytwa lub zwykła maszynka.

Po goleniu należy spłukać twarz zimną wodą, która zamknie pory i uchroni przed nieprzyjemnym szczypaniem po nałożeniu wody po goleniu. Firmy kosmetyczne znacznie powiększyły swoją ofertę męskich kosmetyków.

Oprócz tradycyjnej gamy produktów pielęgnacyjnych panowie mogą zaopatrzyć się m.in. w emulsję uspokajającą skórę, mleczko pielęgnacyjne z liposomami, krem przeciw zmarszczkom z kwasami owocowymi.

Włosy: walka z łupieżem.
Większość mężczyzn ma kłopoty z przetłuszczającymi się włosami i łupieżem. W walce z tą plagą może pomóc jedynie regularne mycie (codziennie lub co drugi dzień), np. podczas porannego prysznica. Polecamy także stosowanie toniku do masażu skóry głowy oraz odpowiednio dobranych odżywek i balsamów.

Białe zęby.
Pielęgnacja zębów traktowana jest przez Polaków niestety po macoszemu. Zapominamy nie tylko o regularnej kontroli u dentysty, ale przede wszystkim 0    codziennej higienie jamy ustnej.
Absolutnym minimum jest mycie zębów rano i wieczorem ok. 3 minut. Ważne jest również stosowanie nitki dentystycznej, która pomaga usunąć z przestrzeni między zębami resztki jedzenia. Szczotka do zębów powinna być wymieniana po półtoramiesięcznym użytkowaniu.
Jak twierdzą stomatolodzy, mężczyźni częściej niż kobiety narzekają na krwawiące dziąsła. Należy zatem pamiętać również o masażu dziąseł.

Zapach.
Firmy kosmetyczne dbają o różnorodność oferty zapachów dla panów. Obecnie istnieje ich już ponad 400. Producenci starają się, by były one świeże i lekkie, wzbogacone delikatną nutą piżmową, a co najważniejsze – bardzo trwałe. Kobiety wolą, by ich partnerzy pachnieli dobrze, ale dyskretnie.