Nie chowaj rąk

receDłonie są twoją wizytówką. Zadbaj o nie, abyś nie musiała ich wstydliwie skrywać. Skóra rąk starzeje się szybciej. Jest pozbawiona gruczołów łojowych, a mycie pozbawia ją naturalnej ochrony przynajmniej na 20 minut. Rzadko która z nas wkłada do domowych prac gumowe rękawiczki, a proszki do prania i płyny do naczyń wysuszają naskórek. Źle pielęgnowane dłonie są spierzchnięte, zaczerwienione, pojawiają się na nich brunatne plamy i przebarwienia. Aby do tego nie dopuścić, trzeba poświęcić rękom trochę czasu. Najlepiej myć je mydłem glicerynowym lub żelem z kremem (2+1), takim jakiego używamy do kąpieli. Praktyczne w użyciu jest również mydło w płynie Protex, zapewniające dodatkowo ochronę antybakteryjną dla skóry rąk, a jednocześnie zawierające substancje nawilżające.

W ciągu dnia po każdym myciu wcieramy krem pielęgnacyjny, który natłuści i zregeneruje naskórek. Często spotykanym błędem jest wykorzystywanie w tym celu takich samych kosmetyków jak do twarzy. Tymczasem kremy do rąk mają za zadanie nie tylko pielęgnować, ale także chronić przed pękaniem i wysuszeniem, a także łagodzić podrażnienia.

Dwa razy w tygodniu warto wykonać peeling skóry na dłoniach. Zabieg ten je odmłodzi, usunie zgrubienia, rozjaśni przebarwienia. Później możemy nałożyć maseczkę nawilżającą, regenerującą lub odżywczą, taką samą, jakie służą do pielęgnacji cery.

Jeżeli na rękach mamy brunatne plamy, wcieramy na noc krem wybielający.