Rewolucja w makijażu

makijazNowy makijaż to zaprzeczenie tradycyjnych sposobów malowania się. Zmieniła się kolejność nakładania kosmetyków, a aktualne tendencje każą podkreślać charakterystyczne rysy twarzy.

Przez lata wypracowujesz sobie sposób robienia makijażu. Malujesz się szybko i raczej rutynowo. Spróbuj to jednak zmienić. Jeżeli chcesz być modna, zacznij malować się inaczej niż dotychczas.

Trzeba zaakceptować swoją twarz
Zaakceptować i polubić. Przyjrzyj jej się dokładnie i powiedz sobie, że jest niepowtarzalna. Zaobserwuj, na czym ta niepowtarzalność polega. Może masz grecki nos albo wydatne usta? Malując się powinnaś uwzględnić i podkreślić to, co jest charakterystyczne w twojej twarzy. Wybierz z obowiązujących tendencji w makijażu te, które najbardziej odpowiadają twojej indywidualności.

Zanim zaczniesz się malować
Powinnaś zaopatrzyć się w dwa odcienie podkładu (jeden o ton jaśniejszy od karnacji, a drugi w jej odcieniu), róż i cienie do powiek (najlepiej w kremie) oraz tusz do rzęs: czarny dla brunetek, szary lub brązowy dla pań o jaśniejszej karnacji. Potrzebny będzie również korektor i koniecznie sypki puder. Zrezygnuj z tradycyjnych gąbek do rozprowadzania podkładu.

Nowy sposób malowania się
Podkład nakładasz palcami. Nie jest on maską, na którą naniesiesz inne barwy, ale elementem modelującym twoją twarz. Na jego pierwszej warstwie rozprowadzasz cienie na powiekach i róż na policzkach. Potem nabierasz podkład na koniuszki palców i ponownie pokrywasz nim twarz. W ten sposób kolory zostają przytłumione i wyglądają bardziej naturalnie.

  • Jaśniejszym odcieniem podkładu lub korektorem tuszujesz miejsca, gdzie najbardziej widoczne jest zmęczenie – pod oczami i w ich kącikach, między lukami brwi i w kącikach ust. Aby zatuszować różnice w kolorach, jeszcze raz nabierasz jasny podkład na końce palców i rozprowadzasz go na całej twarzy.
  • Podkreślasz brwi, malujesz rzęsy. Pudrujesz całą twarz sypkim pudrem kładzionym za pomocą dużego pędzla. Koniuszki rzęs kilkakrotnie pociągasz maskarą.
  • Na koniec malujesz szminką usta. Odciskasz nadmiar pomadki na chusteczce higienicznej i ponownie się pudrujesz.

Makijaż musi wyglądać naturalnie.Modne w tym sezonie kolory są stonowane. Do jasnej karnacji dobierasz odcienie beżowe, brzoskwiniowe, brązowe i przygaszony róż. Umalowana twarz powinna być matowa. Oczy podkreślasz cieniami do powiek. Cienie w subtelnym jasnobeżowym kolorze możesz również położyć… pod oczy. W tym makijażu zdecydowanie rezygnujesz z tradycyjnej kreski na powiekach robionej kredką lub eyelinerem.