Piękny make-up

zmywanie-makijazuZwykło się mawiać, iż oczy są odzwierciedleniem wnętrza. Wiele analiz naukowych potwierdza, iż oglądając kogoś za pierwszym razem przywiązujemy wagę do jego oczu, prawdopodobnie chcąc sprawdzić jego reakcję na nasze słowa.
W związku z tym każda pani winna jest docenić codzienny makijaż oczu, za pomocą którego uwydatnić można własne atuty oraz zaakcentować tak istotny dla naszego wyglądu element urody.
Zabierając się do zrobienia makijażu, dokładnie oczyszczamy skórę twarzy, coby usunąć jakiekolwiek pozostałości kremów, pudrów i codziennych zabrudzeń, na które narażona jest ludzka twarz. W następnej kolejności nakładamy krem, a także bazę pod makijaż. Kolejnym krokiem jest zmatowienie skóry, żeby makijaż pozostał nienaruszony w ciągu dnia. Najlepiej, gdy nanosząc puder na twarz nie ominiemy też powiek.
Cień dobieramy według koloru oczu, urody, wieku. Jeśli planujemy makijaż dzienny, zdecydujmy się na cienie matowe lub subtelnie opalizujące, satynowe. Unikajmy cieni perłowych, jakie doskonale nadają się na proszoną wizytę. Gdy mamy niebieskie oczy dobrze jest wybrać odcienie brązu i ciemnobeżowe. Zielone oczy przybiorą magicznego, głębokiego uroku dzięki cieniom w tonie fioletowym oraz różowym. Brązowe oczy przybiorą czarujący seksapil w odcieniach zieleni, beżu, i jasnego brązu.
Porady dla kobiet w kwestii makijażu czy wizażu różnią się jeśli chodzi o podkreślenie oczu kreską. Jej prawidłowe narysowanie jest sztuką, natomiast niedomiar doświadczenia spowodować może przeciwny skutek. Czarna kredka bądź eyeliner nadadzą wyrazistości spojrzeniu, natomiast delikatne pociągnięcie wewnętrznej strony dolnej powieki kredką białą lub jasnoróżową wizualnie zwiększy oczy.
Makijaż oczu uzupełniamy poprzez naniesienie tuszu na rzęsy. Jego kolor zależy od tego, jaki typ urody reprezentuje kobieta. Dla jasno- oraz rudowłosych wskazany jest tusz w kolorze brązowym, kobiety ciemnowłose idealnie podkreślą oczy nakładając tusz w czarnego koloru. Tusze kolorowe, świetne na wieczorny makijaż, nie sprawdzają się na co dzień. Maskarę nakładamy od nasady po końce. Dla lepszego efektu nanosimy 2 bądź 3 warstwy, dbając przy tym, aby rzęsy nie posklejały się.
Końcowym etapem jest podkreślenie brwi kredką oraz ich skrupulatne wyczesanie.
Tak przygotowany makijaż zapewni nam doskonały wygląd i przyda pewności siebie.