Tabletki, które hamują apetyt

tabletkiSkąd się biorą dodatkowe kilogramy? Odpowiedź jest prosta – z nadwyżki energetycznej. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że produkty, które zjadamy w ciągu całego dnia posiadają określoną wartość energetyczną. Powinny one zatem pokrywać nasze zapotrzebowanie na energię. Dodatkowe kilogramy wynikają z tego, że zamiast dostarczać tyle energii, ile nasz organizm jest w stanie zużyć, doprowadzamy do nadwyżki energetycznej. Oznacza to, że dostarczamy tyle energii, że nie jest ona w całości wykorzystywana przez organizm. W efekcie dochodzi do odkładania się tej nadwyżki w tkance tłuszczowej.

Jeśli więc chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, koniecznością jest doprowadzenie do deficytu energetycznego. Nie można się oczywiście głodzić. Wystarczy jednak, że nieco ograniczymy apetyt. Nie jest to jednak łatwe, szczególnie wtedy, gdy nasz żołądek jest ogromny. Dlatego też osiągnąć ten cel pomagają odpowiednie tabletki na odchudzanie, które tłumią uczucie głodu. Są to tak zwane supresanty apetytu.

Jak działają takie specyfiki?

Przede wszystkim warto mieć świadomość, że tego rodzaju tabletki oddziałują na ośrodek apetytu w mózgu. W efekcie dochodzi do zamiany mechanizmu głodu w mechanizm sytości. Dzięki temu mózg jest niejako oszukiwany, że nasz głód został zaspokojony. Warto zdawać sobie sprawę, że tylko regularne zażywanie tabletek jest w stanie zapewnić oczekiwane rezultaty. Dobrze jest też łykać tabletki odpowiednio wcześnie przed jedzeniem. Wtedy można bowiem osiągnąć najlepsze rezultaty.