środa, 17 grudnia 2014

ŻYCIOWE - FORREST 3

Forrest Gump - odcinek 3 :) zaczyna mi się podobać ta mini seria. Dziś głupizmy z życia wzięte. Co powiecie na słowa: "Nastaw się na to, że życie da Ci dupę. Tylko nie nadstawiaj się za często." toż to święta prawda. Czasem na własne życzenie obrywamy. Pchamy się tam gdzie nie trzeba, albo powiemy za dużo, albo właśnie czegoś nie dopowiemy. Trudne dni ma każdy, niektórych smutnych i naprawdę niełatwych sytuacji w życiu nie unikniemy, dlatego starajmy się żyć tak, by stresów mieć jak najmniej. Po co atakować, po co się kłócić, szukać zaczepek, przy takim podejściu kiedyś nam się dostanie za swoje. Nie nadstawiajmy się, a będzie nam lepiej. Dobro które będziemy mieć w sobie zaprocentuje.

Lubicie narzekać? Większość z nas lubi, ale dlaczego, czy naprawdę nam tak źle w życiu? Z tego co zauważyłam najczęstszym powodem do narzekania są dwa tematy: praca
i zdrowie. Co do zdrowia skwituję to krótko, rozumiem, gdy narzekają osoby które naprawdę ciężko chorują, ale te najczęściej godnie znoszą swoje choroby i na dodatek potrafią się cieszyć z życia jak mało kto. Jeżeli więc jesteś hipochondrykiem, bo właśnie masz katar, to wtedy proszę bardzo zastosuj się do tego głupizmu:

Fot. z sieci :)

No i na koniec coś o pracy: "Możesz marzyć o niebieskich migdałach, ale lepiej nie rzucaj roboty." Marzę i marzę, ale z samego marzenia nie ma nic, zatem w takim wypadku nie rzucam roboty, bo Forrest ma rację, ale jeżeli marzę i działam, i zobaczę tego wymierne efekty, które pozwolą mi godnie żyć, to wtedy jest już nad czym myśleć. Wówczas należy się zastanowić co chcemy robić w życiu i czy nasze marzenia, czyli pasja nas utrzymają. Jeżeli tak, to rzucaj robotę, jeżeli nie... no to rzuć ją gdy znajdziesz lepszą pracę, nie wcześniej.

Ps. Wczoraj Wam wspominałam, że dziś dojdzie do spotkania w ramach Fabryki Marzeń. Udało się, mam nadzieję, że już za kilka dni zadebiutujemy w wirtualnym świecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz