niedziela, 4 stycznia 2015

POŚWIĘCENIE

Czasem się zastanawiam jakby to było gdybym wychowywała dziecko w parze? Czy wiele by to zmieniło? Czy miałoby to korzystny, czy niekorzystny wpływ na wychowanie Alana? Są oczywiście minusy bycia singielką, na przykład, taka sytuacja: idę do łazienki, biorę prysznic, już zaczynam golenie drugiej nogi, a tu płacz, czy niedojadam śniadania, albo nie mam czasu na wypicie kawy, bo Alan czeka :-) oczywiście przesadziłam, mam czas dla siebie, szczególnie gdy Alan śpi, bo Babcia ma wówczas na niego oko. Zaś dzięki temu, że wychowuję Syna solo mam święty spokój, nikt mi nie narzeka i nie chrapie nocą do ucha, nie siorbie, nie krzyczy. Nie muszę znosić czyiś migren, fochów. Jak nie mam ochoty, to nie muszę gotować obiadu, jak nie mam ochoty, to tak naprawdę nic nie muszę, poza tym, że Alanem powinnam się zajmować, jak tylko najlepiej potrafię. To zajmowanie się dzieckiem to nie lada poświęcenie, wiedzą to szczególnie Matki, które mają większą gromadkę pociech.
No to teraz zapraszam Was do przeczytania świetnej publikacji: DLACZEGO MĘŻCZYŹNI UDAJĄ, ŻE NIE SŁYSZĄ PŁACZU DZIECKA? Mnie ten artykuł uwiódł, to z niego dowiedziałam się, że to kobiety są zaprogramowane na dzieci, a mężczyźni na muchy
i alarmy samochodowe ;) Jedno jest pewne, będąc Singielką i tak tylko ja wstaję do dziecka nocą, bo kto inny mi pomoże, więc jest tu dodatkowy plus, omijają mnie frustracje związane z partnerem, który nie reaguje na płacz Alana.


A Alan kolejny wieczór ma ochotę mi towarzyszyć do północy. Nic go nie przekonuje by zasnąć. Zatem wybaczcie, ale na mnie już pora, czas od strony praktycznej pokazać Alanowi co to jest sen. Tak myślę, że to z Alana strony duże poświęcenie towarzyszyć mi do północy.
Fot. z albumu rodzinnego - dokładnie z dzisiejszego trudnego "nie-zasypiania"

Ps. Oczywiście nie wykluczam, że są wyjątkowi Ojcowie, którzy słyszą płacz dziecka i wyjątkowe Mamy, które go nie słyszą, ale jak wiadomo to wyjątek czyni regułę :) - to zdanie dodaję po pouczającej krótkiej wymianie zdań z Tatą Szymka i Dominika - którzy są gwiazdami postu SYLWESTER.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz