niedziela, 3 maja 2015

NOWE BAJKI O EMPATII


Pamiętacie bajki, które razem z Alanem Wam proponujemy? Tak naprawdę Alan pewnie z nich jeszcze niewiele rozumie, ale z chęcią słucha gdy mu czytam. Niewątpliwie Bajki o empatii są przygotowane z myślą o nieco starszych dzieciach, ale wiecie jak to jest: czym skorupka nasiąknie za młodu, tym na starość trąci, mam więc nadzieję, że za kilka lat gdy bajki te będzie już czytał świadomie, to przesłania i rozwiązania jakie są w nich zawarte będą dla niego oczywistą oczywistością. Dla przypomnienia oto pierwsza bajka z serii Bajki o empatii - urodziny BIBI - oczywiście w naszym wykonaniu. I nie chodzi tu o nas i to, że ja z Alanem jestem w tle, wsłuchajcie się w słowa.
Nie wiem czy Wy też macie takie odczucie, ale te bajki w pierwszej kolejności powinni przerobić rodzice i opiekunowie dzieci, by wiedzieć jak reagować w trudnych sytuacjach. Jeżeli my będziemy potrafili rozwiązywać problemy, to nasze dziecko nauczy się tego od nas, zaś kiedyś w przyszłości tę wiedzę potwierdzi, wtedy będziemy bardzo dumni, bo pomyślimy, że to między innymi nasza zasługa, bo dobrze dziecko wychowaliśmy. 

Jeżeli jeszcze Was oglądaniem nie znudziłam, to proszę, oto druga bajka z cyklu Bajki o empatii - zabawa w Kosmonautów.


Nie bez przyczyny dziś wracam do tych bajek bowiem wydawnictwo Co Ja Na To już szykuje się do druku drugiej części Bajek o empatii. Niestety życie to nie bajka i wiecie jak to jest, na dobre rzeczy nie zawsze znajdują się sponsorzy (jeżeli tacy są wśród Was to do Wydawnictwa się zgłoście), dlatego by druk mógł szybciej ujrzeć światło dzienne już teraz książkę możecie zamówić w ramach przedsprzedaży. W pierwszej kolejności zajrzyjcie na stronę Wydawnictwa Co Ja Na To www.cojanato.pl  tam wszystko macie pięknie opisane, zaś jeżeli będziecie chcieli kupić tę książkę to proszę można ją zamówić również poprzez aukcje na Allegro

To żeby nie było, że namawiam Was do kupowania kota w worku, to proszę teraz mały przedsmak tego, co w tej bajkowej publikacji znajdziecie. Jedna z opowieści porusza bardzo trudny temat rozwodów. 


To oczywiście tylko fragment opowieści o tym jak mama i tata postanowili zamieszkać osobno. Szczerze mówiąc gdy tylko ten fragment przeczytałam, to od razu weszłam w rolę dziecka, a nie rodzica. Trudno jest nam sobie wyobrazić jakie myśli kłębią się w głowie dziecka patrzącego na kłótnie, uczestniczącego w "gierkach". Jeżeli chcecie wiedzieć jak podejść do tego tematu, to całą opowieść przeczytacie w nowym wydaniu Bajek o empatii.
Ciekawostką w obu wydaniach książki jest to, że po każdej opowieści macie zestaw ćwiczeń i pytań do dziecka. Trudne tematy nie wystarczy przecież tylko opowiedzieć, trzeba je z dzieckiem "przerobić", po to by rozwiać wszelkie wątpliwości, ale też po to by w przyszłości, gdy dziecko będzie dorosłe umiało rozwiązywać swoje problemy. Poniżej macie taki oto zestaw ćwiczeń i pytań dotyczący opowieści, którą Wam przytoczyłam. 
Mam nadzieję, że książka, którą Wam polecam podbije Wasze serca, ale też wniesie wiele dobroci i mądrości do codziennego życia. 


Szczerze polecam!


2 komentarze:

  1. Szkoda, że tak mało mówiło się o wychowaniu i nie było takich mądrych książek w czasach kiedy mój syn się urodził może uniknęłabym wielu błędów wychowawczych, które teraz niestety plusują.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To fakt, teraz jednak mimo tego, że bardzo dobre książki są, to i tak niestety czytają je Ci którzy są "świadomymi rodzicami" i nad tym ubolewam, bo przydałoby się by to ta cała reszta poznała takie wydawnictwa.

      Usuń