niedziela, 2 sierpnia 2015

ŻNIWA cd...

Nie wiem jak to możliwe, ale zew krwi w moim malutkim człowieku (w sensie Synu) jest. Od pierwszych miesięcy "ryrał i brumkał", a gdy dostał pierwszą zabawkę z kółkami to "ryranie i brumkanie" nabrało w Jego małych ustach  mocy i sensu. Tak zostało do tego dnia: samochody, autobusy, samoloty, traktory i kombajn - to Go fascynuje. Nawet jedną z Jego ulubionych piosenek jest" "Koła autobusu kręcą się...", zaś ulubiona bajka to "Traktor Tom".

Tak więc zakończyliśmy koszenie pszenicy i chwilowo żniwom mówimy koniec, bo potem jeszcze tylko małe poletko bobu zostanie do wymłócenia. Alan po raz pierwszy widział więc pracujący kombajn, mimo wszystko traktor go bardziej interesował.

Jak to jest z samotnym wychowaniem dziecka? Ojca mu przecież nie zastąpię, mimo wszystko widzę, że wcale nie wychowuję zniewieściałego mężczyznę, bo ma On już swoje męskie odruchy i bezwarunkowe zainteresowania (bardziej męskie niż kobiece) i nie mówię tu jedynie o samochodach, traktorach i innych maszynach które mieliśmy okazję w czasie żniw obserwować.Gdy ja majsterkuję (od czasu do czasu zdarza mi się) to On jest pierwszy do tego by chwycić się za młotek lub śrubokręt. Bardzo mnie to cieszy, bo wiem, że takie "nauki" też powinnam mu przekazywać i póki co moje umiejętności mu wystarczają.


Do całowania się jest zawsze chętny :-) grunt, że było z kim.
Żniwa obserwowaliśmy z Julką, Dawidem i ich Mamą Gosią. 


 Moi towarzysze: Gosia, Dawid i Julka.
Nam też się udało uwiecznić tę chwilę wspólnie z Alanem,
dzięki Gosi która chętnie chwyciła za aparat. 
Spragnionych zdjęć chyba dziś zaspokoiłam. Co do żniw, to te nieco marniejsze niż w ubiegłym roku, ale nie jest tak źle.

Powiem Wam, że jeszcze 3 lata temu nie powiedziałabym, że będę tak sobie radzić na roli ( z zarządzaniem i organizacją, bo przecież sama przy żniwach to co najwyżej za łopatę mogłam chwycić). W sumie dzięki sąsiadom i pomocnikom po raz kolejny udało się zebrać trochę pszenicy, ktoś z Was jest na kupnie? Zapraszam!

2 komentarze:

 1. :) Rolnik szuka żony :) Fajne zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha! Na ten program to ja się nie piszę, nie mam super ciągnika, ale oglądam go i mam go w kategorii "rozrywka".
   Cieszę się, że zdjęcia Ci się spodobały.

   Usuń