poniedziałek, 7 listopada 2016

JAK SZUKAĆ DRUGIEJ POŁÓWKI?


www.pixabay.com
Kogo by nie zapytać, to każdy ma pewnie inny sposób na wielką miłość. Bo zakładam z góry, że nie szukamy byle jakiego Partnera, pierwszego lepszego z brzegu, tylko mamy swoje wymagania, bo szukamy miłości na dobre i na złe.
Ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, bo sama dwukrotnie popełniłam błąd i wpadłam w „sidła związku” z osobami, które w trudnym dla mnie czasie okazały mi zainteresowanie i „niby miłość”. Teraz jednak wiem, że trzeba się do ewentualnego „bycia razem” przygotować i nie warto okazywać płomiennego uczucia wówczas, gdy w naszym życiu dzieje się coś złego, bo być może wtedy na siłę szukamy Partnera i oparcia, a to niestety rzadko kończy się słowami: „… i żyli długo i szczęśliwie”. W oparciu o swoją przeszłość przygotowałam więc kilka , prostych zasad, które powinny pomóc nam uniknąć rozczarowania.

1. NIE SZUKAJ NA SIŁĘ – nasze życie to taka amplituda, która raz się wznosi ku górze, zaś kolejnym razem ciągnie nas w dół. Szukasz swojej drugiej połowy, to na „łowy” wyruszaj wówczas gdy jesteś w dobrej kondycji psychofizycznej. Jeżeli jednak zdarzy się potencjalny Partner w trudnym dla Ciebie okresie, to choćby nie wiem jak ta miłość była płomienna wstrzymaj się z życiowymi decyzjami – jak kocha to poczeka, a związek w tym czasie dojrzeje.


2. NIE SZUKAJ IDEAŁU – każdy z nas ma pewnie w głowie jakiś wizerunek potencjalnego Partnera. Oczywiście warto sobie określić ze szczegółami jaki Ona/On powinien być. Koniecznie zrób listę określającą swoje wymagania. Niech się składa przynajmniej z 30 punktów typu: troskliwy; opiekuńczy; szarmancki; wysoki brunet; romantyczny; wykształcony; zaradny; nie pracoholik; wysportowany; lubiący podróże; bez nałogów; z poczuciem humoru; niezależny; katolik/ateista/inna wiara; kreatywny…. itd. Jak już wypiszecie całą listę to teraz proszę zacząć wykreślać z niej te wymagania, które są najmniej istotne. Zostawcie na liście tylko 5 Waszym zdaniem najważniejszych cech jakie chcielibyście, by koniecznie ta osoba posiadała. Nie jest to proste, ale wówczas zobaczycie też co jest dla Was priorytetem, takiej osoby wtedy szukajcie. Nie ma ludzi idealnych, warto dać szansę tym, którzy choć po części spełniają nasze oczekiwania, dobrze jednak gdy wiemy co dla nas jest ważne i co dla nas stanowi wartość życiową. Ona/On nie spełni naszych wszystkich oczekiwań, ale czy my jesteśmy idealni, że ideału poszukujemy?

3. NIE IGNORUJ SYGNAŁÓW OSTRZEGAWCZYCH - patologiczna zazdrość, kontrola, notoryczne kłamstwa, aktywne uzależnienia, zdrady, manipulacje, poniżanie, krzyk, nadmierne wymagania, zmuszanie do współżycia, szarpanie, popychanie – niechby się pojawiło choćby jedno z wymienionych powyżej zdarzeń, to już wówczas będzie znak, że coś jest nie tak. To znamiona przemocy. Bądźcie na nie czujni. Nie lekceważcie ich, nie tłumaczcie, nie łudźcie się, że to minie.

4. PARTNER Z PRZESZŁOŚCIĄ – a kto przeszłości nie ma? Jednak, gdy ktoś zaczyna mnie porównywać do swojej eks, albo gdy bardzo często mimochodem wraca wspomnieniami do poprzedniego związku, to chyba nie warto inwestować we wspólną przyszłość, bo się będzie zawsze tą drugą (tym drugim). Jednak każdy kij ma dwa końce – sami też nie porównujmy.

5. ŻYCIE TO NIE BAJKA – nie szukaj księżniczki, czy królewicza na białym koniu. To przecież fikcja, a nie rzeczywistość. Zwykła kobieta, zwykły mężczyzna – to nasz świat – zwykłość nie oznacza jednak nudy. Fizyczność zawsze można zmienić – nim ocenisz po wyglądzie spróbuj poznać drugą osobę.

Tyle trudnej teorii a teraz praktyka :-)
1. DZIAŁAJ – wychodź do ludzi, każde wyjście będzie budować Twoją śmiałość i wiedzę na temat życia.

2. BRAK CZASU? – to tylko wymówka. Rozwiązaniem są wówczas wirtualne poszukiwania, gdzie szanse na znalezienie Partnera o konkretnych cechach jest znacznie większe. Pamiętaj jednak by jasno precyzować swoje oczekiwania, szczerze wypełnić test psychologiczny, a gdy pojawi się na horyzoncie ciekawa osoba, to patrz punkt pierwszy i DZIAŁAJ.

3. NIE UDAWAJ KOGOŚ INNEGO – nie jesteśmy idealni, gdy szukasz Partnera bądź szczerym. Kłamstwo ma krótkie nogi, więc udawanie kogoś innego na krótko przyniesie efekty.

4. MOCNE STRONY, PASJE – zanim rozpoczniesz poszukiwania zastanów się jakie masz swoje mocne strony oraz jakie masz pasje i zainteresowania. Warto się nimi dzielić, wówczas może znajdziesz kogoś kto będzie je z Tobą dzielił.

5. NIE PODDAWAJ SIĘ - czasem trzeba długo szukać, ale jeżeli trafi się na swoją drugą połówkę, to pomyślisz, że to nie był stracony czas, bo to był Twój czas dojrzewania do związku.

POWODZENIA!


Ps. ciąg dalszy nastąpi, sprawdzę co nieco na własnej skórze ;-) przyznam, że czasem praktyka trochę się mija z teorią, bo to wcale nie jest takie proste. 2 komentarze:

  1. no i gites. pozytywnie ale ja zmieniłbym dwie rzeczy. Mianowicie przeszłość. Jeżeli dana osoba w przeszłości zdradzała innych lub np facet bił inną kobietę, to skąd pewność że to się nie powtórzy? 2 rzecz to szukanie ideału.Dlaczego nie? Ja zawsze chciałem mieć dziewczynę o imieniu Paulina albo Klaudia:) Nie wiem dlaczego po prostu. Mam teraz żonę Paulinę i jest git:) hehe co do ideału to chyba takiego nie ma. Każdy ma jakieś wady, ale powodzenia w szukaniu. Trzymam kciuki:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki Andrzej... celne wskazówki! Warto je wziąć pod uwagę. Cieszę się, że Ty swój ideał już znalazłeś.

      Usuń