wtorek, 24 stycznia 2017

MOJA KREW MA ZNACZENIE

Co robicie gdy wracacie do domu z zajęć, z pracy, z uczelni? Wiele razy chciałam nic nie robić, ale nie mam czasu na nudę. Jest dziecko, jest stary dom, są prace do wykonania, ale w całym tym pośpiechu i bardzo szybkim życiu staram się robić coś więcej. Bo dzięki temu mogę się rozwijać. Mimo różnych trudności odnajduję czas na to co ważne.
Zapytacie się co jest dla mnie ważne? Dziecko jest na pierwszym miejscu, Rodzina, Przyjaciele, to podstawa. Doceniam też zdrowie, dlatego o ile tylko mogę, to się nim dzielę i to w pełnym tego słowa znaczeniu. To, że staram się regularnie odwiedzać Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, to już wiecie, ale to nie wszystko, chciałabym Was zarazić ideą oddawania krwi (o ile zdrowie Wam na to pozwala). Niewielkim wysiłkiem możemy uratować nie jedno życie. Zapraszam Was do wysłuchania mojej rozmowy z Jolantą Zatorską - Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, Jolantą Raś - Zastępcą dyrektora ds. medycznych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie i honorowymi dawcami oraz sympatykami oddawania krwi.

Jeżeli wytrwaliście do końca to gratuluję :-) przyznam, że temat ten jest jak woda, gdy się zacznie rozmowę, to trudno skończyć. Cóż mogę powiedzieć, przy okazji poznaliście moją drugą pasję, to rozmowa o rzeczach ważnych. I myślę, że właśnie dojrzałam do tego, by takimi rzeczami się zacząć dzielić. Nagranie, montaż, to dla mnie nie stanowi problemu, mam zatem nadzieję, że jeszcze nie raz zaskoczę Was pozytywnym przekazem audio-video :-)

Tymczasem wracając do tematu głównego jeżeli tylko czujecie się na siłach, to warto nareszcie znaleźć trochę czasu, by udać się do Centrum w celu oddania krwi. No i to co ważne pamiętajcie, by nie poprzestać na jednym razie, bo liczy się tu systematyczność.


To nie boli! Dajcie się namówić. Pochwalcie się w komentarzach czy oddajecie, czy oddawaliście, a może czy się wybieracie i chcecie zacząć oddawać krew.

Do zobaczenia w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz