środa, 1 marca 2017

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO PIERWSZEJ WIZYTY U DENTYSTY?

Fot. z albumu rodzinnego :-)

Ostatnio spotkałam znajomego, który ma dziecko w wieku mojego Syna, wymieniliśmy się uprzejmościami, po czym ON szeptem powiedział:

- Wybacz śpieszymy się, bo jesteśmy umówieni do dentysty, Młodego czeka borowanie. Tylko nie wymawiaj głośno słowa DENTYSTA, bo Młody ma traumę, gdy tylko o nim wspominamy.

O co chodzi? Na mleczakach, borowanie? Pomyślałam. Ale jak to?


Gdy wróciliśmy do domu, od razu zajrzałam do buźki mojego dziecka, jest biało, czyli chyba nie jest źle? Ale czy na pewno? A może to moja złudna nadzieja? Może iluzja? Może to już ta pora, by mojego trzylatka zabrać, choćby profilaktycznie do dentysty? Tylko jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u dentysty tak żeby nie miało traumy?

Rady zasięgnęłam u specjalistki w tym temacie stomatolog Haliny Głowackiej, która w swoim gabinecie specjalizuje się w leczeniu zębów u dzieci.

Zapraszam Was zatem do posłuchania mojej rozmowy z Panią doktor.Na koniec dodam, że to faktycznie dopiero pierwsza część naszej rozmowy, wkrótce kolejne spotkanie z Panią doktor, jeżeli macie do niej jakieś pytania to podajcie je w komentarzu na moim blogu lub FanPage. A jeżeli podobał Wam się ten wpis i uważacie, że był przydatny, to proszę polubcie nasz profil na FB :-)A jeżeli porady doktor Haliny Wam się spodobały, to koniecznie również polubcie profil jej gabinetu na Facebooku: https://www.facebook.com/ModentTarnow/?ref=ts&fref=ts

Dodam, że w wersji audio możecie wywiadu posłuchać w aplikacji AudioBlog, którą Wam z całego serca polecam, do ściągnięcia ze strony www.audioblog.pl

c.d.n.

2 komentarze:

  1. Na szczęście u nas pierwsza wizyta (i jak dotąd jedyna) była bezstresowa,bo pani doktor tylko zajrzała do buzi i oznajmiła, że wszystko jest w jak najlepszym porządku :)

    OdpowiedzUsuń
  2. My się właśnie szykujemy do pierwszej wizyty na początku przyszłego tygodnia. Muszę przyznać, że jest lekki stres, ale mam nadzieję, że minie. Idziemy tutaj: link i bardzo liczę na to, że pójdzie szybko i bezboleśnie :)

    OdpowiedzUsuń