Wszechstronny pomocnik w kuchni

Wszechstronny pomocnik w kuchni

Robot kuchenny jest urządzeniem, które może w znacznym stopniu ułatwić prace w kuchni. Dzisiejsze modele nie przypominają już tych sprzed kilku lat, które nie miały wiele funkcji. Obecnie każdy model może być znacznie rozbudowywany, a ilość dostępnych funkcji potrafi zawrócić w głowie!

Użyteczne funkcje

Jest kilka funkcji, które każdy robot powinien mieć. Oczywiście powinien on przede wszystkim pracować jako mikser. Chyba każdy może się zgodzić, że mikser jest podstawowym narzędziem pracy w każdej kuchni. Pozwala ona na ucieranie, ubijanie, zagniatanie ciast oraz na mieszanie różnych składników. Jest przydatny podczas wykonywania na przykład farszów, pieczenia biszkopta i innych ciast, a także podczas robienia różnych kremów. Jest to podstawowa funkcja każdego robota kuchennego i każdy model powinien w nią być wyposażony. Inną funkcją jest blendowanie. Oczywiście, można kupić sobie osobny blender, ale po co, skoro można mieć to wszystko w jednym urządzeniu? Blender zmiksuje koktajl, zupę na krem czy pomoże zrobić sos oraz dipy. Użyteczne są także młynek, dzięki niemu można zmielić kawę do parzenia, można zmielić ciastka do różnych przepisów z deserami, czy po prostu zmielić orzechy albo cukier na cukier puder. Młynek jest bardzo użyteczny! Podobnie ważna jest funkcja malaksera oraz nóż do siekania. Dzięki nim można posiekać lub rozdrobnić mięso, warzywa lub owoce. Pomoże to przygotować wiele potraw. Chyba nikt nie lubi trzeć ręcznie ziemniaków na placki ziemniaczane, więc przydatna jest funkcja tarki! Dzięki temu można w kilka chwil zetrzeć ziemniaki na placki czy też marchewkę na surówkę! W robocie kuchennym przyda się również wyciskarka do cytrusów, która pozwoli na przygotowanie z nich smacznych i świeżych napojów.

Poza podstawowymi funkcjami dostępnych jest także wiele innych dodatków. Niektóre roboty posiadają zamontowaną misę, która obraca się i pomaga w lepszym mieszaniu jej zawartości, część nawet ma specjalną pokrywkę, która pozwala na zamknięcie miski i wstawienie jej do lodówki.

Po co te wszystkie funkcje?

Wydawać by się mogło, że wszystkie dodatkowe funkcje są zbędne, ale tak nie jest! Dobrze dobrany do własnych potrzeb robot wielofunkcyjny może być z powodzeniem używany nawet codziennie. Dobrze dobrany robot z licznymi funkcjami oraz dodatkami pełni wiele zadań, może on być obieraczką do warzyw, maszynką, która pomoże zrobić makaron, maszynką do mielenia mięsa, maszynką do lodów, szybką tarką czy też urządzeniem do wyrabiania i wyrastania ciasta drożdżowego! Ważne jest, aby wybrać model odpowiednie dla siebie, ale który będzie najlepszy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ na rynku jest wiele modeli, które oferują różne funkcje. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na to, jakie elementy można dokupić do danego robota. Chociaż zakup robota z wieloma funkcjami jest sporym wydatkiem, to jest to zakup na wiele lat. Robota nie wymienia się co rok, ani nawet co pięć lat! Będzie on służył kilkanaście lat i będzie często w użytku, więc dobry wybór i doskonała jakość są najważniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *