Jak zapobiegać zmarszczkom

zmarszczkiPrzechytrzyć czas i pozostać jak najdłużej młodym. Oto kilkanaście rad, które pomogą Ci spełnić to marzenie:

 

 

Kąpiele twarzy.
Codziennie rano spłukujemy twarz na przemian ciepłą i zimną wodą, co pobudza krążenie krwi.

Krem ochronny. Pamiętajmy o kremie na dzień. Chroni przed słońcem, pyłem, zaopatruje skórę w niezbędną wilgoć.

Sardynki w oleju.
Raz lub dwa razy w tygodniu warto zjeść puszkę sardynek w oleju (łącznie ze skórką i ośćmi), posypanych posiekaną cebulką. Jedna porcja tego smakołyku dostarcza naszemu organizmowi cennych kwasów tłuszczowych, krzemu i budulcowych składników białek, wzmacniających tkankę łączną.

Masaż policzków.
Od czasu do czasu mocno napełniamy powietrzem policzki i obiema rękami delikatnie masujemy je od środka górnej wargi aż do koniuszków uszu. Masaż ten skutecznie wygładza zmarszczki, powstałe wokół nosa i nad górną wargą, działa odprężająco.

Wieczorem olejek z jojoby.
W oczyszczoną skórę twarzy wklepujemy 2 lub 3 krople czystego olejku z jojoby, zawierającego składniki odmładzające. Do nabycia w aptece.

Kompresy z oleju na szyję.Wygładzają szyję i dekolt. Rozprowadzamy pędzlem 70 ml letniego oleju sezamowego z 2 łyżkami miodu, nakrywamy ręcznikiem na około 2 godziny.
Łagodny nacisk końcami palców.
Kremy wmasowujemy opuszkami palców, półkolistymi ruchami od wewnątrz do zewnątrz twarzy. Potem lekko uciskamy skórę w zewnętrznych kącikach oczu i wokół ust. Stymuluje to tkankę skórną, utrwala i wzmacnia regenerujące działanie każdego kremu.

Lekki masaż.
Skutecznie usuwa skurcze mięśni, które powodują powstawanie zmarszczek na czole. Kładziemy dłonie na skroniach, wewnętrzną, miękką stroną dłoni wykonujemy bardzo łagodne, koliste ruchy z góry na dół.

Wilgotne powietrze.
Wilgotność powietrza w zamkniętych pomieszczeniach zapewniają specjalne nawilżacze. Można też napełnić wodą mineralną zwykły rozpylacz i odświeżać suchą skórę twarzy 2 razy dziennie.

Gotujemy z solą jodowaną.
Starajmy się używać soli z dużą zawartością jodu, Jod pobudza do działania tarczycę, gruczoł odpowiedzialny m. in. za zdrowy, młodzieńczy wygląd skóry.

Płaski wałek do spania.
Najlepiej spać na wałku podłożonym pod kark albo na poduszce z zaokrągleniem, w którym układamy szyję. W nocy rozprostowują się zmarszczki, powstałe w zagięciach skóry i rano wyglądamy młodziej.

Parówką lub piling.
Raz w tygodniu robimy piling twarzy (używając gotowych kremów), kładziemy grubą warstwę maski nawilżającej lub robimy parówkę. Głęboko oczyszcza to pory i wygładza skórę.

Ziołowa herbatka.
W ciągu dnia zamiast kawy popijajmy ziołowe herbatki. Są bardzo zdrowe. Zawarte w nich olejki widocznie poprawiają ukrwienie skóry. Polecamy gotowe herbatki z tymianku, kwiatu lipy, mięty i melisy, które można kupić w aptekach i sklepach spożywczych.

Maseczki ze świeżych ogórków.
To znakomity sposób na zlikwidowanie zmarszczek mimicznych na czole i nawilżenie skóry twarzy (zawartość wody w skórze wzrasta o 30%). Co tydzień kładziemy na twarz plasterki świeżego ogórka łub gotową maseczkę.

Dużo uśmiechu. Śmiech znakomicie odpręża nerwy i mięśnie twarzy. Jest najlepszym lekarstwem na brzydkie zmarszczki spowodowane zmartwieniami.
Sok ze skrzypu.Warto przeprowadzić 2- tygodniową kurację sokiem ze skrzypu polnego. Zawarty w nim krzem wiąże wodę i w ten sposób zwiększa elastyczność i napięcie skóry wygładza zmarszczki. Dużo kremu znajduje się także w skórkach owoców.