Jak reaguje twoje ciało, kiedy on ci sie podoba

facet-kapielowkiFascynacja mężczyzną i flirt — to wszystko nie zaczyna się od rozmowy. Pierwszymi oznakami zainteresowania nie są nawet spojrzenia. Początkiem flirtu są spontaniczne, z pozoru niezauważalne reakcje kobiecego ciała.

Kobieta, często nie zdając sobie z tego sprawy, wysyła sygnały mające ośmielić mężczyznę. Gdy jest nim zainteresowana, ma w ręku wszystkie atuty. To ona jest na silniejszej pozycji.

Sygnały wysyłane przez kobietę

■    Uśmiech pełen zakłopotania

Pojawia się tylko na moment. Fotem kobieta odwraca głowę, kryje wzrok. Ten niewinny gest ma oznaczać „chcę ci się podobać”.

■    Odkrycie karku

Odrzuca włosy, pochyla na bok głowę, pokazuje odkrytą szyję. Nieświadome zaprezentowanie tej części ciała sygnalizuje mężczyźnie słabość kobiety, prośbę o opiekę i ochronę.

■    Ruch ciała

Kobieta kieruje ciało w stronę mężczyzny, pochyla się w jego kierunku. Zachowanie to oznacza, że mężczyzna pociąga kobietę.

■    Zachowania seksualne Kobieta wysyła wyraźne sygnały świadczące o podnieceniu – usta zostają ściągnięte, aby sprawić wrażenie pełniejszych, albo lekko rozchylone i zwilżone językiem. Ściągnięte łopatki uwypuklają biust. Nogi i kolana lekko się rozchylają.

W jaki sposób mężczyzna włącza się do tej gry? Przede wszystkim robi wszystko, aby zrobić jak największe wrażenie na kobiecie. Np. splata ręce za głową, aby wydawać się większym, albo wyciąga je przed sobą, demonstrując mięśnie. Te sygnały mają pokazać jego siłę i podkreślić atrakcyjność.

Skóra

Jest bardziej ukrwiona, staje się zaróżowiona. Endorfina (hormon szczęścia) wygładza ją i napina. Kobieta sprawia wrażenie podenerwowanej, trochę niepewnej. Jego to pociąga, bo uważa, że zrobił na niej wrażenie.

Bodźce dotykowe

Wrażliwość na dotyk staje się znacznie większa. Skóra staje się lekko wilgotna. Gdy mężczyzna dotyka kobiecej skóry, czuje, że jest ona napięta. Odbiera to jako oznakę podniecenia.
Napięcie mięśni

Wzmaga się (czasami nawet mięśnie drżą, kolana stają się „miękkie”). Kobieta siedzi i chodzi bardziej wyprostowana, sprawia wrażenie bardziej aktywnej.

Mózg

Centralny system nerwowy aktywizuje się. Sprawia to, że całe ciało kobiety zaczyna emanować gorącym seksem, jest w stanie gotowości i podniecenia.

Oczy

Już w pierwszych chwilach źrenice się rozszerzają. Oczy wydają się przez to dużo większe. Spojrzenie jest niewinne i wzbudza w mężczyźnie opiekuńcze instynkty.

Serce

Zaczyna bić w o wiele szybszym rytmie niż normalnie, „kołacze” tak głośno, że prawie je słychać. Ciśnienie tętnicze krwi znacznie wzrasta.

Żołądek

Centralny system nerwowy „blokuje” żołądek. Powoduje to zanik apetytu, a jednocześnie wywołuje uczucie pustki w żołądku.

Hormony

Przede wszystkim wzrasta wydzielanie hormonu płciowego (oksytocyny), co wywołuje podniecenie seksualne. Nadnercza zaczynają produkować zwiększone ilości hormonów stresu (adrenaliny i noradrenaliny). Wywołuje to ogólne ożywienie, radość, a nawet stan euforii.