Makijażowe triki

tusz-rzęsyDobry makijaż może zdziałać cuda! Dziś chcemy ci zdradzić kilka tajemnic profesjonalistów, które pomogą ci uniknąć błędów.

Podkład

Nałożony wilgotną gąbeczką będzie wyglądał naturalnie. Rozprowadzony palcami (tak robi większość wizażystów) będzie zdecydowanie trwalszy i dłużej pozostanie matowy na skórze.
Zawsze nakładasz podkład w kilku miejscach na twarzy i później go rozsmarowujesz? To błąd. Mogą zostać ciemniejsze plamki! Najlepiej wylej odrobinę podkładu na wierzch dłoni (leciutko ogrzany lepiej się rozprowadzi), a potem równomiernie rozetrzyj go palcami od czoła, w kierunku brody.
Jeśli na skórze są widoczne rozszerzone pory, nie powinnaś mocno rozcierać podkładu (defekt będzie jeszcze bardziej widoczny!).
Najlepszym sposobem jest delikatne wklepanie go opuszkami palców.
Nie nakładaj tego samego podkładu na twarz i pod oczy – to wygląda niekorzystnie! Okolice oczu rozświetl za pomocą jaśniejszego podkładu lub korektora.
Jeśli chcesz delikatnie przyciemnić skórę, nie nakładaj ciemnego podkładu! Zdecydowanie najlepszym sposobem jest zastosowanie samo-opalacza lub delikatne przyciemnienie skóry słonecznym pudrem.

Puder

Transparentny wygląda dobrze tylko na cerach bladych i czerwonawych. Dla cery w tonacji żółtawej najlepsze będą beżowe i złociste odcienie.
Pudru w kompakcie (sprasowany podkład do stosowania „na mokro” – efekt delikatny – oraz „na sucho” – efekt kryjący) można użyć jako bazy pod makijaż oczu. Cienie znakomicie się potem rozprowadzą!
Kolor pudru powinien harmonizować z naturalnym kolorem skóry, tak aby niewidoczna była różnica kolorystyczna między przypudrowaną twarzą i szyją a resztą ciała.
Niezwykle istotne w makijażu jest zgranie kolorystyczne podkładu i pudru (zarówno sypkiego, jak i w kamieniu) – puder zawsze powinien być o 1-2 tony jaśniejszy).
Pudru nie należy nanosić bezpośrednio pod oczy, to wygląda bardzo nienaturalnie!

Róż

Przed nałożeniem różu najpierw starannie przypudruj twarz. Nałożony bezpośrednio na podkład nierównomiernie się rozprowadzi (do nakładania różu najlepszy jest duży miękki pędzel).
Róż wygląda bardzo naturalnie, jeśli po jego nałożeniu powtórnie przypudrujesz twarz.
Róż powinien harmonizować z pomadką. Ciepłe tonacje z ciepłymi, zimne z zimnymi.Na zbyt okrągłej twarzy znacznie lepiej wygląda róż matowy. Perłowy i opalizujący niepotrzebnie uwydatnia jej kształt.
Jeśli masz jasną karnację, powinnaś używać wyłącznie pastelowych odcieni! Ciemne kolory zarezerwowane są dla brunetek i ciemnych szatynek.
ciemnych szatynek.

Ołówek kosmetyczny

Kolor ołówka do brwi powinien być zbliżony do naturalnego koloru włosów lub o 1-2 tony ciemniejszy.
Podstawowa zasada perfekcyjnego makijażu oczu: najpierw narysuj kreskę na powiece, potem dowolnie rozprowadź cienie. Biała kreska wewnątrz dolnej powieki optycznie powiększa oczy i tuszuje zaczerwienienia.
Przed korektą łuku brwiowego najpierw przeczesz włoski specjalną szczoteczką w górę i w dół. Potem skoryguj rysunek brwi np. ołówkiem do oczu, na koniec szczoteczką wyczesz brwi zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.
Przy odrobinie wprawy możesz narysować kreskę na wewnętrznej stronie górnej powieki. Dzięki tej technice oko nabiera wyrazu, a rzęsy wydają się bardziej gęste.
Po narysowaniu kreski na powiece delikatnie ją rozetrzyj pędzelkiem lub palcem (kreska będzie delikatnie wycieniowana).
Kreska rysowana eye-linerem lub specjalnym flamastrem zawsze wymaga większej precyzji i wprawy. Dlatego trening rysowania kresek rozpocznij ołówkiem.

Cienie do oczu

Jeśli chcesz podkreślić kształt brwi za pomocą cieni, zrób to bardzo delikatnie, tak żeby widoczna była nasada włosków. Mocna linia postarza i wygląda bardzo nienaturalnie.
Cienie do powiek można nakładać palcami – leciutko wtarte w skórę lepiej się trzymają. Nakładając cienie, zawsze w stosuj zasadę: najpierw ciemne, potem jasne kolory!
Cienie perłowe uwydatniają w zmarszczki, są niekorzystne przy opadających powiekach.
Jasne odcienie optycznie „otwierają” oko, dodają spojrzeniu świeżości i blasku.
Cienie naniesione aż do linii brwi wyglądają korzystnie przy opadających powiekach.

Szminka

Kolor konturówki zawsze powinien być w tej samej gamie kolorystycznej co szminka.
Zbyt gruba warstwa szminki nigdy nie wygląda dobrze! Po makijażu odciśnij usta, przykładając chusteczkę higieniczną, potem ponownie delikatnie pomaluj usta.
Ciężkie szminki pudrowe nie najlepiej wyglądają na mocno przesuszonych ustach. Lepiej nałóż na usta błyszczyk lub delikatną pomadkę transparentną.
Recepta na trwały makijaż: najpierw odrobina podkładu, potem perfekcyjnie obrysowany kontur ust, na koniec szminka.
Jeśli chcesz skorygować kształt ust (np. „serduszko” górnej wargi), połóż na nie odrobinę jasnego korektora, potem narysuj „nowy” kontur (korekta białym ołówkiem wygląda nienaturalnie).
Szminka będzie się dłużej trzymać, jeśli nałożysz ją specjalnym pędzelkiem (najlepszy jest pędzelek o twardym włosiu i lekko zaokrąglonych brzegach), a następnie przypudrujesz usta sypkim pudrem przez chusteczkę higieniczną.