Więcej magnezu i manganu dla włosów

wlosy2Jeśli chcesz mieć zachwycające włosy, wcale nie musisz przeprowadzać kosztownych i skomplikowanych kuracji. Dbaj tylko o nie. Dowiedz się, co lubią. Unikaj tego, co im szkodzi. Po prostu poznaj je lepiej.

Dlaczego włosy można nazwać barometrem zdrowia?

Stężenie pierwiastków mineralnych we włosach jest pięćdziesięciokrotnie większe niż we krwi. Laboratoryjne badanie garstki nietlenionych i niefarbowanych włosów pozwala stwierdzić Jaka dawka danego pierwiastka znajduje się w naszym organizmie. Analizy chemiczne włosów wykazały, że mieszkańcy Łodzi mają w organizmie znacznie więcej ołowiu, a Zakopiańczycy miedzi, niż mieszkańcy innych regionów,
Z włosów można odczytać, jak ich właściciel się odżywiał, czy jest alkoholikiem, czy uprzednio chorował.

Jak magnez wpływa na kondycję włosów?

Pierwiastek ten kieruje setkami procesów enzymatycznych przebiegających w organizmie. Jego niedobór powoduje, że piękne, zdrowe włosy tracą połysk i zaczynają wypadać. Niestety, Polacy z reguły cierpią na brak magnezu, niedobory sięgają 50 proc.!

Co można odczytać z włosów?

Po zbadaniu włosów Napoleona uczeni stwierdzili, że źródłem wielu jego dolegliwości był nadmiar zdradliwego antymonu. Analiza włosów niemieckiego dramaturga Georga Buchnera wykluczyła tezę o tym, że przyczyną jego śmierci było otrucie arsenem, W jego organizmie stwierdzono natomiast wysoką dawkę toksycznego ołowiu.

Warto też dodać, że analiza włosów stosowana jest coraz częściej w kryminalistyce,

Z badań przeprowadzonych przez dr, Walsha wynika, że im zbrodniarz był bardziej agresywny i niebezpieczny dla otoczenia, tym więcej jego włosy zawierały kobaltu.
Nie wszyscy łysieją jednakowo. Z badań wynika, że większe skłonności do bezpowrotnego gubienia włosów wykazują intelektualiści, osoby intensywnie pracujące umysłowo,
Opracowane na podstawie obserwacji dane statystyczne wykazujące większe skłonności do łysienia mają Europejczycy i Amerykanie, najmniejsze zaś-Azjaci i Afrykanie.

Dziedziczna siwizna
To nie żart. Siwizna może mieć podłoże genetyczne. Zauważono też, że największą skłonność do siwienia mają włosy ciemne, ale mieszkańcy Wschodu prawie wcale nie siwieją, Francuzki zaś są przekonane, że przed wczesnym starzeniem może uchronić mangan.

Ciemnowłosym mieszkankom Antyli (I krajów strefy podzwrotnikowej) mającym zazwyczaj grube, mocne, o pięknym połysku włosy nie grozi raczej ani przedwczesna siwizna, ani nadmierne wypadanie włosów.