Ocet – zastosowanie w domu

ocetOcet. Gdzie i jak go stosować.

Ocet, bez wątpienia, jest w każdej kuchni. Ale jego zakres jest znacznie szerszy niż gotowanie.

Ocet może pomóc:

1. Usuwa plamy potu z ubrań. Przed przystąpieniem do mycia przez 10 minut zwilżyć tkaninę octem i ślady potu znikną bardzo łatwo.

2. Aby wyleczyć ból gardła. Rozpuścić w szklance ciepłej wody 1 łyżka stołową octu jabłkowy i płucz gardło.

3. Błyszczące włosy. Po umyciu spłukać włosy z roztworem octu jabłkowego (1/2 łyżki stołowej ze szklanką wody).

4. Usuwanie bólu mięśni. Po intensywnych ćwiczeń w mięśniach gromadzi się kwas mlekowy, który powoduje ból. Zrób 20 minutowy kompres (2-3 łyżki stołowe octu na szklankę wody).

5. Odklej cenę.Lekko ciepłym octem namoczyć gąbkę i nawilżyć etykietę. Ona odkleji się nie, nie pozostawiając lepkiej pozostałości.

6. Usunąć rdzę. Małe zardzewiałe obiekty (śruby, nakrętki, gwoździe, itp) Zagotować ocet, a następnie dobrze spłukać wodą.

7. Usuń zapach stęchlizny. Przetrzyj powierzchnię lodówka, szafka lub pojemnika na żywność ściereczką namoczoną w occie.

8. Usuń szumowiny. Zagotować wodę z octem w czajniku, lub dodać go do komory płukania podczas prania. Doskonale usuwa osad wapienny octu.

9. Zapach zepsutego jedzenia. Jeśli chcesz zneutralizować ostre przyprawy w zupie, dodaj 1 łyżeczkę octu jabłkowego.

10. Utrwal kolor odzieży. Aby to zrobić, należy dodać 0,5 szklanki octu do bębna pralki podczas prania.

11. Odśwież powietrze. Odświeżacze powietrza sklepowe często mają ostry zapach, który  mieszany z innymi jest jeszcze bardziej nieprzyjemny. Przetrzyj powierzchnię roztworem octu w pokoju, popsikaj ją na rogach, a nie zauważysz, jak zły zniknie zapach.

12. Rozpuść wyschniętą farbę na pędzlu. Zagotuj trochę octu na patelni, zanurzyć pędzel i delikatnie wcierać o dno. Farba zejdzie.

13. Pozbądź się mrówek. Rozcieńczyć wodą z octem na pół i popsikaj w miejscu, gdzie były owady. Ocet usunie ślady mrówki i odejdą.

14. Czyszczenie szkła, plastiku i chromu. Rozcieńczyć wodą ocet na pół i pocierać zabrudzone powierzchnie. Wymieszać trochę octu i sody oczyszczonej do czyszczenia stali nierdzewnej o wysokim połysku i chromie.

15. Przedłużyć życie bukiet. Dodaj 2 łyżki stołowe na 1 litr wody w wazonie, w którym są cięte kwiaty, będą piękne o wiele dłużej.

16. Przygotuj pyszne mięso na grilla. Szklanka octu jabłkowego na 2 szklanki wody wraz z przyprawami -taka marynata gwarantuje soczyste miękkie mięso.

17. Zatkany zlew. Pomoc hydraulika nie będzie konieczna, w zatkany odpływ wsypać pół szklanki sody i zalać 1/2 szklanki octu. Po 30 min. zalać wrzącą  wodą. Tym sposobem nawet najtrwalsze blokady są usuwane.