Kupno robota kuchennego wielofunkcyjnego

Kupno robota kuchennego wielofunkcyjnego

Roboty wielofunkcyjne potrafią zastąpić wiele urządzeń. Dzięki rozbudowanym opcjom ich użytkowanie jest przyjemnością. Wybór odpowiedniego robota nie należy jednak do prostych, na co zwrócić uwagę?

Moc robota i ilość obrotów

Odpowiednia moc gwarantuje dobrze wykonaną pracę. Im wyższa jest moc i tym dłużej będzie pracował robot bez przegrzania się. Czasami w mniejszych modelach już po pięciu minutach pracy silnik się wyłącza, ponieważ jest przegrzany. Najlepszym wyborem jest moc pomiędzy 800 a 1000 W, jest to optymalna wartość dająca dobre wyniki.

Ilość obrotów na minutę określa, jak szybko obracają się robot i jak szybko miksuje różne rzeczy. Większość robotów posiada regulację ilości obrotów dzięki różnym prędkością. Pozwala to na dobranie prędkości najlepszej do wykonywania określonej pracy. Minimalna prędkość to zazwyczaj 200 obrotów na minutę, a istnieją także modele obracające się z prędkością kilkunastu tysięcy obrotów na minutę.

Jakość wykonania

Jakość wykonania robota wielofunkcyjnego ma wielkie znaczenie. W końcu taki sprzęt jest kupowany raz na kilkanaście lat i przez ten czas będzie cały czas intensywnie użytkowany, dobranie odpowiedniego materiału jest ważne. W przypadku misy do robota dostępne są misy wykonane z plastiku albo z metalu. Plastik jest mniej wytrzymały i zawsze istnieje ryzyko, że jakiś element się połamie. Za to metalowe misy i roboty w nie wyposażone są droższe, ale też wytrzymalsze. Najlepsze materiały to aluminium oraz inox, które są odporne i prezentują się doskonale przez wiele długich lat. Ważna jest także ogólna jakość wykonania miksera, ponieważ często wykonuje on sporo pracy, więc musi być sprawny oraz odporny na uszkodzenia.

Przydatne funkcje

Decydując się na zakup miksera warto zobaczyć, jakie dodatkowe funkcje on oferuje. Na pewno przydatny jest tryb turbo, bo dzięki niemu można przez krótki czas włączyć mikser na najwyższe obroty co jest przydatne podczas wykonywania chociażby ciast. Także tryb pulsacyjny jest przydatny, zwłaszcza podczas kruszenia na przykład orzechów. Ciekawym elementem jest wbudowana w mikser waga, dzięki niej można w kilka chwil zważyć produkty podczas ich dodawania do misy miksera, jest to z pewnością bardzo przydatne dla osób, które dużo gotują i pieką, a mikser używają codziennie do próbowania nowych przepisów. Warto zobaczyć też, jakie zabezpieczenia oferuje konkretny model. Podstawą jest zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika, mikser powinien automatycznie się wyłączać, kiedy silnik pracuje zbyt długo. Bardzo funkcjonalne jest zabezpieczenie przed przypadkowym wypadnięciem mieszadeł, dzięki temu podczas pracy przypadkowo nie wypadną. Dobrze jest tez, aby model był wyposażony w zabezpieczenie, które nie pozwala na zostawienie otwartej pokrywy i uruchomi się tylko wtedy, kiedy pokrywa jest naprawdę dobrze zamknięta. Dzięki temu zabezpieczeniu nie ma ryzyka, że zawartość zacznie być miksowana i rozpryśnie się po całej kuchni. Wybór dodatkowych funkcji i zabezpieczeń powinien być dyktowany tym, do jakich celów używany jest robot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *