Kalendarz dni płodnych

Kalendarz dni płodnych

Kalendarz dni płodnych to poręczna rzecz, która pozwala kobiecie śledzić swój cykl menstruacyjny, a mianowicie określać niebezpieczne i bezpieczne dni pod kątem możliwej ciąży. Kalendarz dni płodnych to forma, w której należy wpisać pierwszy dzień ostatniej miesiączki, program przy pomocy różnych kolorów pokazuje, które dni są najbardziej „owocne”. Wypróbuj, kalendarz dni płodnych jest naprawdę bardzo prosty do obliczenia!

Aby lepiej zrozumieć, jak działa program, podamy główne czynniki, które zostały wzięte pod uwagę podczas jego tworzenia.

1. U zdecydowanej większości kobiet owulacja (jedyny dzień w miesiącu, w którym komórka jajowa jest gotowa do zapłodnienia) występuje mniej więcej w połowie cyklu. Spójrz na kalendarz dni płodnych – dzień owulacji (dokładnie w środku cyklu miesiączkowego), a także kilka dni przed i po nim są zaznaczone na zielono.

2. Zapłodnienie jajeczka nie może nastąpić w dniach menstruacji, jak również na samym końcu cyklu. Te „bezpieczne” dni są zaznaczone na różowo (patrz kalendarz dni płodnych).

Możesz również sprawdzić dokładność uzyskanych danych, monitorując swój stan podczas owulacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *