Eddike – hjemmebrug

eddikeEddike. Hvor og som ham brug.

Eddike, uden tvivl, er i hvert køkken. Men dens rækkevidde det er meget bredere end madlavning.

Eddike kan hjælpe:

1. Usuwa plamy potu z ubrań. Przed przystąpieniem do mycia ved 10 minutter zwilżyć tkaninę octem i ślady potu znikną bardzo łatwo.

2. Aby wyleczyć ból gardła. Rozpuścić w szklance ciepłej vand 1 łyżka stołową octu jabłkowy jeg płucz gardło.

3. Błyszczące włosy. Po umyciu spłukać włosy z roztworem octu jabłkowego (1/2 łyżki stołowej ze szklanką wody).

4. Usuwanie bólu mięśni. Po intensywnych ćwiczeń w mięśniach gromadzi się kwas mlekowy, hvilken powoduje ból. Zrób 20 minutowy kompres (2-3 łyżki stołowe octu szklankę wody).

5. Odklej cenę.Lekko ciepłym octem namoczyć gąbkę i nawilżyć etykietę. Ona odkleji się nie, nie pozostawiając lepkiej pozostałości.

6. Usunąć rdzę. Małe zardzewiałe obiekty (śruby, nakrętki, gwoździe, etc) Zagotować eddike, a następnie dobrze spłukać wodą.

7. Usuń zapach stęchlizny. Przetrzyj powierzchnię lodówka, szafka lub pojemnika na żywność ściereczką namoczoną w occie.

8. Usuń szumowiny. Zagotować wodę z octem w czajniku, lub dodać go do komory płukania podczas prania. Doskonale usuwa osad wapienny octu.

9. Lugt zepsutego jedzenia. hvis du vil zneutralizować ostre Krydderier w zupie, dodaj 1 łyżeczkę octu jabłkowego.

10. Utrwal kolor odzieży. Aby to zrobić, należy dodać 0,5 briller octu gør bębna pralki podczas prania.

11. Odśwież powietrze. Odświeżacze powietrza sklepowe często mają ostry zapach, hvilken mieszany z innymi er jeszcze bardziej nieprzyjemny. Przetrzyj powierzchnię roztworem octu w pokoju, popsikaj ją na rogach, -en nie zauważysz, jak zły zniknie lugt.

12. Rozpuść wyschniętą farbę pędzlu. Zagotuj trochę octu na patelni, zanurzyć børste i delikatnie wcierać o dno. Farba zejdzie.

13. Pozbądź się mrówek. Rozcieńczyć wodą z octem na pół i popsikaj w miejscu, gdzie były owady. Eddike usunie ślady mrówki i odejdą.

14. Czyszczenie szkła, plastiku i chromu. Rozcieńczyć wodą eddike na pół i pocierać zabrudzone powierzchnie. Wymieszać trochę octu jeg sody oczyszczonej do czyszczenia stali nierdzewnej o wysokim połysku i chromie.

15. Przedłużyć życie bukiet. Dodaj 2 łyżki stołowe na 1 liter vand w wazonie, w którym są cięte blomster, będą piękne o wiele dłużej.

16. Przygotuj pyszne kød na grilla. Szklanka octu jabłkowego 2 glas vand wraz fra przyprawami -taka marynata gwarantuje soczyste blød kød.

17. Zatkany zlew. Pomoc hydraulika nie będzie konieczna, w zatkany odpływ wsypać halvt briller sody i zalać 1/2 briller octu. Po 30 min. zalać wrzącą wodą. Tym sposobem nawet najtrwalsze blokady są usuwane.