Etikka – kotikäyttöön

etikkaEtikka. Missä ja kuten hän käyttää.

Etikka, epäilemättä, On jokaisessa keittiössä. Mutta sen soveltamisala se on paljon laajempi kuin ruoanlaitto.

Etikka voi auttaa:

1. Usuwa plamy potu z ubrań. Przed przystąpieniem do mycia mennessä 10 pöytäkirja zwilżyć tkaninę octem i ślady potu znikną bardzo łatwo.

2. Aby wyleczyć ból gardła. Rozpuścić w szklance ciepłej vettä 1 łyżka stołową octu jabłkowy i płucz gardło.

3. Błyszczące włosy. Po umyciu spłukać włosy z roztworem octu jabłkowego (1/2 łyżki stołowej ze szklanką wody).

4. Usuwanie bólu mięśni. Po intensywnych ćwiczeń w mięśniach gromadzi się maitohappo, mikä powoduje ból. Zrób 20 minutowy kompres (2-3 łyżki stołowe octu päällä szklankę wody).

5. Odklej cenę.Lekko ciepłym octem namoczyć gąbkę i nawilżyć etykietę. Ona odkleji się nie, nie pozostawiając lepkiej pozostałości.

6. Usunąć rdzę. Małe zardzewiałe obiekty (śruby, nakrętki, gwoździe, jne) Zagotować etikka, a następnie dobrze spłukać wodą.

7. Usuń zapach stęchlizny. Przetrzyj powierzchnię lodówka, szafka lub pojemnika na żywność ściereczką namoczoną w occie.

8. Usuń szumowiny. Zagotować wodę z octem w czajniku, lub dodać go do komory płukania podczas prania. Doskonale usuwa osad wapienny octu.

9. Haju zepsutego jedzenia. jos haluat zneutralizować ostre Mausteet w zupie, dodaj 1 łyżeczkę octu jabłkowego.

10. Utrwal kolor odzieży. Aby to zrobić, należy dodać 0,5 lasit octu tehdä bębna pralki podczas prania.

11. Odśwież powietrze. Odświeżacze powietrza sklepowe często mają ostry zapach, mikä mieszany z innymi On jeszcze bardziej nieprzyjemny. Przetrzyj powierzchnię roztworem octu w pokoju, popsikaj ją na rogach, a nie zauważysz, jak zły zniknie haju.

12. Rozpuść wyschniętą farbę päällä pędzlu. Zagotuj trochę octu na patelni, zanurzyć harjata i delikatnie wcierać o dno. Farba zejdzie.

13. Pozbądź się mrówek. Rozcieńczyć wodą z octem na pół i popsikaj w miejscu, gdzie były owady. Etikka usunie ślady mrówki i odejdą.

14. Czyszczenie szkła, plastiku i chromu. Rozcieńczyć wodą etikka na pół i pocierać zabrudzone powierzchnie. Wymieszać trochę octu i sody oczyszczonej do czyszczenia stali nierdzewnej o wysokim połysku i chromie.

15. Przedłużyć życie bukiet. Dodaj 2 łyżki stołowe na 1 litra vettä w wazonie, w którym są cięte kukat, będą piękne o wiele dłużej.

16. Przygotuj pyszne liha na grilla. Szklanka octu jabłkowego päällä 2 vesilasit wraz alkaen przyprawami -taka marynata gwarantuje soczyste pehmeä liha.

17. Zatkany zlew. Pomoc hydraulika nie będzie konieczna, w zatkany odpływ wsypać puoli lasit sody i zalać 1/2 lasit octu. Po 30 min. zalać wrzącą wodą. Tym sposobem nawet najtrwalsze blokady są usuwane.