Eddik – hjemmebruk

eddikEddik. Hvor og som ham bruk.

Eddik, uten tvil, er på hvert kjøkken. Men omfanget det er mye bredere enn matlaging.

Eddik kan hjelpe:

1. Usuwa plamy potu z ubrań. Przed przystąpieniem do mycia av 10 minutter zwilżyć tkaninę octem i ślady potu znikną bardzo łatwo.

2. Aby wyleczyć ból gardła. Rozpuścić w szklance ciepłej vann 1 łyżka stołową octu jabłkowy Jeg płucz gardło.

3. Błyszczące włosy. Po umyciu spłukać włosy z roztworem octu jabłkowego (1/2 łyżki stołowej ze szklanką wody).

4. Usuwanie bólu mięśni. Po intensywnych ćwiczeń w mięśniach gromadzi się kwas mlekowy, hvilken powoduje ból. Zrób 20 minutowy kompres (2-3 łyżki stołowe octu szklankę wody).

5. Odklej cenę.Lekko ciepłym octem namoczyć gąbkę i nawilżyć etykietę. Ona odkleji się nie, nie pozostawiając lepkiej pozostałości.

6. Usunąć rdzę. Małe zardzewiałe obiekty (śruby, nakrętki, gwoździe, etc) Zagotować eddik, a następnie dobrze spłukać wodą.

7. Usuń zapach stęchlizny. Przetrzyj powierzchnię lodówka, szafka lub pojemnika na żywność ściereczką namoczoną w occie.

8. Usuń szumowiny. Zagotować wodę z octem w czajniku, lub dodać go do komory płukania podczas prania. Doskonale usuwa osad wapienny octu.

9. Lukt zepsutego jedzenia. hvis du vil zneutralizować ostre Krydder w zupie, dodaj 1 łyżeczkę octu jabłkowego.

10. Utrwal kolor odzieży. Aby to zrobić, należy dodać 0,5 briller octu gjøre bębna pralki podczas prania.

11. Odśwież powietrze. Odświeżacze powietrza sklepowe często mają ostry zapach, hvilken mieszany z innymi er jeszcze bardziej nieprzyjemny. Przetrzyj powierzchnię roztworem octu w pokoju, popsikaj ją na rogach, en nie zauważysz, jak zły zniknie lukt.

12. Rozpuść wyschniętą farbę pędzlu. Zagotuj trochę octu na patelni, zanurzyć børste i delikatnie wcierać o dno. Farba zejdzie.

13. Pozbądź się mrówek. Rozcieńczyć wodą z octem na pół i popsikaj w miejscu, gdzie były owady. Eddik usunie ślady mrówki i odejdą.

14. Czyszczenie szkła, plastiku i chromu. Rozcieńczyć wodą eddik na pół i pocierać zabrudzone powierzchnie. Wymieszać trochę octu Jeg sody oczyszczonej do czyszczenia stali nierdzewnej o wysokim połysku i chromie.

15. Przedłużyć życie bukiet. Dodaj 2 łyżki stołowe na 1 liter vann w wazonie, w którym są cięte blomster, będą piękne o wiele dłużej.

16. Przygotuj pyszne kjøtt na grilla. Szklanka octu jabłkowego 2 glass med vann wraz fra przyprawami -taka marynata gwarantuje soczyste myk kjøtt.

17. Zatkany zlew. Pomoc hydraulika nie będzie konieczna, w zatkany odpływ wsypać halv briller sody i zalać 1/2 briller octu. Po 30 min. zalać wrzącą wodą. Tym sposobem nawet najtrwalsze blokady są usuwane.