Vinäger – hemanvändning

vinägerVinäger. Var och som honom använda sig av.

Vinäger, utan tvekan, är i varje kök. Men dess omfattning den är mycket bredare än matlagning.

Vinäger kan hjälpa:

1. Usuwa plamy potu z ubrań. Przed przystąpieniem do mycia förbi 10 minuter zwilżyć tkaninę octem i ślady potu znikną bardzo łatwo.

2. Aby wyleczyć ból gardła. Rozpuścić w szklance ciepłej vatten 1 łyżka stołową octu jabłkowy i płucz gardło.

3. Błyszczące włosy. Po umyciu spłukać włosy z roztworem octu jabłkowego (1/2 łyżki stołowej ze szklanką wody).

4. Usuwanie bólu mięśni. Po intensywnych ćwiczeń w mięśniach gromadzi się kwas mlekowy, som powoduje ból. Zrób 20 minutowy kompres (2-3 łyżki stołowe octu szklankę wody).

5. Odklej cenę.Lekko ciepłym octem namoczyć gąbkę i nawilżyć etykietę. Ona odkleji się nie, nie pozostawiając lepkiej pozostałości.

6. Usunąć rdzę. Małe zardzewiałe obiekty (śruby, nakrętki, gwoździe, etc) Zagotować vinäger, a następnie dobrze spłukać wodą.

7. Usuń zapach stęchlizny. Przetrzyj powierzchnię lodówka, szafka lub pojemnika na żywność ściereczką namoczoną w occie.

8. Usuń szumowiny. Zagotować wodę z octem w czajniku, lub dodać go do komory płukania podczas prania. Doskonale usuwa osad wapienny octu.

9. Lukt zepsutego jedzenia. om du vill zneutralizować ostre Kryddor w zupie, dodaj 1 łyżeczkę octu jabłkowego.

10. Utrwal kolor odzieży. Aby to zrobić, należy dodać 0,5 glasögon octu do bębna pralki podczas prania.

11. Odśwież powietrze. Odświeżacze powietrza sklepowe często mają ostry zapach, som mieszany z innymi är jeszcze bardziej nieprzyjemny. Przetrzyj powierzchnię roztworem octu w pokoju, popsikaj ją na rogach, a nie zauważysz, jak zły zniknie lukt.

12. Rozpuść wyschniętą farbę pędzlu. Zagotuj trochę octu na patelni, zanurzyć borsta i delikatnie wcierać o dno. Farba zejdzie.

13. Pozbądź się mrówek. Rozcieńczyć wodą z octem na pół i popsikaj w miejscu, gdzie były owady. Vinäger usunie ślady mrówki i odejdą.

14. Czyszczenie szkła, plastiku i chromu. Rozcieńczyć wodą vinäger na pół i pocierać zabrudzone powierzchnie. Wymieszać trochę octu i sody oczyszczonej do czyszczenia stali nierdzewnej o wysokim połysku i chromie.

15. Przedłużyć życie bukiet. Dodaj 2 łyżki stołowe na 1 liter vatten w wazonie, w którym są cięte blommor, będą piękne o wiele dłużej.

16. Przygotuj pyszne kött na grilla. Szklanka octu jabłkowego 2 glas med vatten wraz från przyprawami -taka marynata gwarantuje soczyste mjuk kött.

17. Zatkany zlew. Pomoc hydraulika nie będzie konieczna, w zatkany odpływ wsypać halv glasögon sody i zalać 1/2 glasögon octu. Po 30 min. zalać wrzącą wodą. Tym sposobem nawet najtrwalsze blokady są usuwane.