Kalendarzyk miesiączkowy

Kalendarzyk miesiączkowy

Kalendarzyk miesiączkowy warto prowadzić choćby po to, aby dokładnie poznać przebieg własnego cyklu miesięcznego. Taka wiedza przyda się zarówno młodym dziewczynom, które dopiero uczą się swojego ciała, jak i dojrzałym kobietom, które dzięki kalendarzykowi będą w stanie przewidzieć, kiedy nastąpią u nich następne dni płodne i niepłodne, co z kolei będzie pomocne przy naturalnym planowaniu rodziny.

Kalendarzyk miesiączkowy

Najprostszy kalendarzyk miesiączkowy polega po prostu na zaznaczaniu pierwszego dnia miesiączki, dzięki czemu można po kilku miesiącach sprawdzić, czy cykle są regularne i tej samej długości. Prowadząc kalendarzyk miesiączkowy można też zaznaczać wszystkie dni, w których występuje krwawienie, a nawet stopień jego obfitości. Jeśli kalendarzyk menstruacyjny ma pomóc ma pomóc w określaniu dni płodnych i niepłodnych, na diagramie można zaznaczać także inne objawy związane z przebiegiem miesięcznego cyklu, na przykład pojawienie się śluzu szyjkowego (sprawdź artykuł – śluz płodny), bolesność piersi i brzucha (bóle owulacyjne, bóle przedmiesiączkowe), plamienia owulacyjne, migrena menstruacyjna.

Kalendarzyk miesiączkowy – wersja zaawansowana

Na jeszcze bardziej zaawansowanych kalendarzykach można zaznaczać codzienne pomiary temperatury ciała, co stosuje się wtedy, gdy kobieta chce zabezpieczać się przed ciążą w sposób naturalny albo planuje zajść w ciążę i chce jak najprecyzyjniej określić dzień owulacji. Kalendarzyk miesiączkowy można prowadzić na zwyczajnej kartce papieru, gdzie będą dokładnie zaznaczone wszystkie dni miesiąca. Jeśli miesiące będą ustawione jeden pod drugim, najłatwiej będzie zauważyć regularność, z jaką pojawiają się kolejne cykle.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są także kalendarzyki w wersji elektronicznej. Tego typu kalendarzyki miesiączkowe pozwalają na bieżąco wprowadzać nowe dane, a w razie potrzeby obliczają datę przyszłej miesiączki, a nawet same obliczają kiedy prawdopodobnie wystąpią dni płodne albo niepłodne. Niektóre programy komputerowe służące do prowadzenia kalendarzyka miesięcznego mają dodatkowe opcje, na przykład informowanie użytkowniczki na kilka dni przed terminem, że zbliża się menstruacja albo dni płodne, albo tworzenie przydatnych statystyk obejmujących dowolną liczbę cykli miesięcznych. Kalendarzyk miesiączkowy może posłużyć kobietom, które chcą zajść w ciążę – jeśli miesiączkują one w miarę regularnie, wyznaczenie fazy płodnej pozwoli na zaplanowanie współżycia w tym momencie, gdy jest największa szansa na poczęcie.

Artykuł znaleziony poprzez następujące frazy:

  • kalendarzyk miesiączkowy
  • kalendarzyk miesiączkowy do wydrukowania
  • kalendarzyk menstruacyjny
  • kalendarz miesiączkowy
  • kalendarzyk miesiaczkowy online
  • internetowy kalendarzyk miesiączkowy
  • kalendarzyk menstruacyjny online
  • kalendarzyk menstruacyjny do wydrukowania
  • kalendarz miesiączkowy do wydrukowania
  • kalendarz miesiączkowy online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *