Dobry odkurzacz w Twoim domu

Dobry odkurzacz w Twoim domu

Najnowsze odkurzacze są bardzo innowacyjne i posiadają szereg interesujących funkcji. Zakup odpowiedniego sprzętu do odkurzanie nie jest prosty, bo wybór jest wręcz przeogromny. Jedno jest pewne – zakupiony sprzęt musi być naprawdę najwyższej klasy, a w domu bez odkurzacza można czuć się wręcz jak bez ręki.

Sprawne odkurzanie

Odkurzacz ma jeden, główny cel – musi on po prostu odkurzać! Ale nie może tego robić byle jak, musi przy tym być dosyć efektowny. To nie moc silnika mówi o tym, jak dobry jest sprzęt, ale właśnie efektywność odkurzania, która testowana jest w wielu instytucjach. W sklepach można znaleźć nawet odkurzacze z bardzo małą siłą silnika, ale ogromną efektywnością sprzątania! Jak to możliwe? Są one wyposażone w silniki kompresorowe, dzięki temu pozwalają zaoszczędzić sporo prądu. Wydawać by się mogło, że każdy odkurzacz czyści, ale najgorsze jest to, czego gołym okiem nie widać! Chodzi mianowicie o cały kurz oraz roztocza i alergeny, które wracają do pomieszczenia wraz z rozgrzanym powietrzem ulatującym z odkurzacza. Skuteczne filtry, działające na wielu poziomach, to doskonały sposób na zatrzymanie kurzu wewnątrz odkurzacza. Jednym z bardziej cenionych rodzajów filtrów są High Efficiency Particulate Air Filter, znane szerzej jako filtry HEPA. Takie filtry zbudowane są z wielu warstwa włókniny, na której zatrzymują się wszelkie zanieczyszczenia, nawet te najmniejsze. Skuteczność filtrów HEPA jest podniesiona przez fakt, że silnik zamykany jest hermetycznie, tak aby kurz nie znalazł sobie innej drogi ujścia

Wygoda odkurzania

Odkurzanie nie powinno być karą, a raczej przyjemnym obowiązkiem, aby go należycie wykonać odkurzacz musi posiadać kilka cech, które ułatwią jego obsługę. Ważna jest odpowiednia długość kabla, ma ona naprawdę spore znaczenie. Długi kabel sprawia, że z odkurzaczem można dotrzeć w każdy zakątek. Bardzo wygodne będzie, jeżeli kabel sam będzie się zwijał do środka, po naciśnięciu odpowiedniego guzika. Bardzo duży wpływ na komfort użytkowania ma zarówno waga, jak i głośność. Waga powinna być jak najmniejsza i niestety, ale nie każdy odkurzacz spełnia ten punkt. Wiele modeli jest dosyć sporych gabarytowo, co utrudnia korzystanie z nich, zwłaszcza w przypadku, kiedy mieszka się we własnym domku piętrowym. Noszenie odkurzacza z góry na dół na pewno będzie bardzo uciążliwe. Lekki odkurzacz jest o wiele lepszym wyborem.

Jakie udogodnienia może jeszcze mieć odkurzacz? Może to być na przykład wskaźnik pokazujący poziom napełnienia worka, dzięki któremu można szybko się zorientować, kiedy nadejdzie czas wymiany. Na rynku dostępne są specjalne szczotki do czyszczenia sierści zwierzaków, a także szczotki szczelinowe czy do tapicerki. Wszystkie dodatkowe elementy mogą mieć spory wpływ na komfort użytkowania odkurzacza, podobnie jak jego głośność. Większość odkurzaczy jest głośna i nic na to nie można niestety poradzić. Dla pewności przed zakupem warto przetestować to, jak głośny chodzi dany model. Cicha praca odkurzacza na pewno sprawi, że odkurzanie stanie się przyjemniejsze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *