Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz

Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz

Kupno dobrego odkurzacza nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Ten domowy pomocnik może mieć wiele funkcji i przybierać wiele form, warto wiedzieć na czym się skupić podczas jego wyboru.

Najlepsze odkurzacze to takie, które dają szansę z korzystania z nich w wielu sytuacjach. Uniwersalne rozwiązania dla domu, takie jak teleskopowa szczotka czy różne końcówki do odkurzacza, dają szanse na dobre wykorzystanie tego sprzętu. W końcu odkurzacz nie stosowany jest tylko i wyłącznie w domu, ale coraz częściej używany go do czyszczenia tacpierki, posłań zwierząt czy do odkurzania w samochodzie. Ilość dostępnych akcesoriów jest bardzo ważna, a dodatki takie jak pasy do zawieszenia odkurzacza na ramieniu, czy gumowe kółka do parkietu to wygodne i funkcjonalne dodatki, które warto zakupić!

Czyste powietrze

W celu zapewnienia jak najlepszego oczyszczenia powietrza warto wybrać model, który wyposażony jest w filtry HEPA. Są to wysokiej klasy filtry, które doskonale oczyszczają powietrze i nie pozwalają, aby kurz czy roztocza dostały się na zewnątrz. Osoby cierpiące na alergię albo chcące zadbać o swoje zdrowie, powinny wybrać model odkurzacza, który nie posiada gwałtownego wylotu gorącego powietrza i które jest naprawdę dobrze przefiltrowane. Dobra filtracja na wielu poziomach sprawia, że powietrze w pomieszczeniu zaczyna mieć lepszą jakość!

Najczystsze rozwiązanie

Wybierając najczystsze rozwiązanie dla swojego domu, wiele osób wybiera odkurzacze bezworkowe. Jednak podczas czyszczenia pojemnika istnieje spore ryzyko, że zawartość się rozsypie. Lepszym wyborem są wysokiej jakości odkurzacze workowe, które dodatkowo wyposażone są w bardzo dobrej jakości filtry. Zamknięty worek wystarczy po prostu wyrzucić do kosza na śmieci, nie trzeba go czyścić, myć ani robić nic w tym stylu. Zastosowanie worków jest dobrym pomysłem, o ile wybiera się odkurzacze wysokiej klasy. Wybierając odpowiedni odkurzacz warto także sprawdzić, jaką ma siłę uciągu, jest to bardzo ważny parametr. Odkurzacze z małą siłą uciągu nie będą czyściły należycie wszystkich powierzchni, może okazać się bowiem, że na przykład dokładne odkurzenie puchowego dywanu nie jest możliwe. Słaba siła uciągu sprawia, że odkurzacz nadaje się jedynie do odkurzania paneli i kafelek.

Gwarancja producenta

Podczas zakupu odkurzacza nie można zapomnieć o gwarancji! Wiele osób przypomina sobie o niej dopiero wtedy, kiedy jest ona im potrzeba. Czasami na pierwszy rzut oka wydaje się, że wszystko jest okej, podczas gdy okazuje się, że gwarancja nie daje zbyt wielkiego pola do popisu. Na przykład elementy takie jak rura, przewód, dodatkowe szczotki i inne akcesoria często są po prostu wyłączone z gwarancji! Nawet jeżeli ulegną zepsuciu, to nie będzie można nic z tym zrobić. Przed ostatecznym wyborem dobrze przeczytać, jakie zapisy są umieszczone w gwarancji. Wiele sklepów daje możliwość przedłużenie gwarancji na 5 lub na 10 lat – jest to całkiem dobry pomysł! Dzięki temu, nawet po latach użytkowania odkurzacza, można mieć pewność, że ewentualne usterki zostaną naprawione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *