Kupowanie robota kuchennego wielofunkcyjnego

Kupowanie robota kuchennego wielofunkcyjnego

Roboty kuchenne potrafią naprawdę pomóc w kuchni, a z ich pomocą można bez problemów przygotować wiele potraw. Najlepszym wyborem są roboty wieloczynnościowe, zwane też wielofunkcyjnymi. Jaki robot najlepiej wybrać?

Takie roboty warto przede wszystkim kupić za to, że mogą być używane na wiele sposobów. Im więcej funkcji, tym lepiej! Wydatek w porównaniu z otrzymywaną jakością jest naprawdę niewielki, chociaż jednokrotnie trzeba wydać kilkaset złotych, a czasami nawet kilka tysięcy. Robot w jednym urządzeniu pozwala na zamknięcie kilku mniejszych urządzeń, opłaca się on więc ze względu na to, że bez niego trzeba byłoby kupować wszystkie te urządzenia osobno.

Robot tradycyjny

Tradycyjny robot wieloczynnościowy cechuje się kilkoma rzeczami. Przede wszystkim może on zostać całkowicie rozmontowany, a ilość dostępnych elementów do niego jest ograniczona, mają także prostszą konstrukcję. Taki robot może być łatwo schowany do szafki, bo każda część może być w kilka chwil zdjęcia. Doskonale sprawdzą się w małych kuchniach, szczególnie jeżeli wybierze się jeden z kompaktowych modeli. Takie modele sprawdza się, jeżeli używa się robota sporadycznie i przez większość czasu stoi on w szafce. Zazwyczaj takie roboty mają jedno wejście na przystawki. Inne modele posiadają dwa wejścia. Tradycyjne miksery wielofunkcyjne nie kosztują bardzo dużo, ich ceny są niższe. Są dosyć łatwe w użytkowaniu, ale nie mają wielu dodatkowych funkcji, czego przecież poszukuje wiele osób.

Roboty planetarne

Roboty planetarne to hit ostatnich lat, a ich nazwa bierze się z tego, w jaki sposób działają ich końcówki mieszające. Obracają się one nie tylko po obwodzie misy, ale jednocześnie obracają się wokół własnej osi, co daje lepsze efekty. Mieszanie składników jest szybsze, dokładniejsze i nie zostają wyczuwalne grudki. Zazwyczaj są to miksery z misą, jednak mają więcej możliwość dobrania do nich końcowej. Cena także jest wyższa, potrafi osiągnąć nawet kilka tysięcy. Są one polecane osobom, które bardzo często korzystają z takich urządzeń i są gotowe wydać sporo pieniędzy na robot kuchenny. Dzięki licznym akcesoriom taki robot planetarny może stać się na przykład sokowirówką, młynkiem, obieraczką czy szatkownicą.

Osobną grupą robotów planetarnych są urządzenia, które jednocześnie pozwalają na gotowanie. Ich koszty są jeszcze wyższe, ale na pewno są też bardzo wygodne. Doskonale nadają się one do dań jednogarnkowych, do sosów czy do przyrządzania mięsa. Takie roboty posiadają możliwość ustawiania zakresu temperatury, zazwyczaj od 20 aż do 140 stopni. Są one sporą pomocą dla osób, które nie mają wiele czasu na spędzanie w kuchni i cenią sobie sprzęty, które ułatwiają im życie.

Wybranie odpowiedniego modelu robota kuchennego nie jest łatwe, ale dokonując odpowiedniego wyboru przede wszystkim oszczędza się sporo czasu! Sprawny robot kuchenny ułatwia gotowanie wielu potraw i na pewno warto w niego zainwestować, zwłaszcza, że jest to zakup na naprawdę długi czas, więc taka inwestycja na pewno będzie się opłacać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *